Ricochet

Ricochet je raketový sport speciálně vyvinutý pro dnešní aktivní generaci, která si plně uvědomuje potřebu sportu pro zdravý vývoj osobnosti. Kurt, míček a rakety jsou navrženy tak, že hráči již po krátké době dosahují dlouhých výměn a tudíž radosti ze hry. Ricochet je nejen výbornou prevencí před kardiovaskulárními problémy, ale současně dobrou zábavou pro širokou veřejnost.
Stručná pravidla:
Obecně: Ricochet je hra pro dva (dvojhra) nebo čtyři (čtyřhra) hráče. Míček se může odrážet od stěn a stropu, musí se však dotknout čelní stěny. Hráči nemohou hrát přímo o zadní stěnu. Po dosažení čelní stěny se míček může dotknout nejvýše jednou podlahy (lze tedy hrát i „z volejte“). Dotkne-li se míček čelní stěny pod červenou čarou, akustický signál oznámí „aut“ (míček mimo hru).
Podání: Červené čáry na podlaze vymezují dva čtverce pro podání; první hráč podává ze čtverce vpravo. Při podání musí hráč stát alespoň jednou nohou ve čtverci pro podání. Elektronický ukazatel skóre zobrazuje, ze které strany má hráč podávat. Hráč má dva pokusy na podání. Získat bod mohou oba hráči nezávisle na podání (hraje se „beze ztrát“); hráč, který získal bod získává další podání.
Jak vyhrát set: Set vyhrává hráč, který jako první dosáhne 15 bodů a má nad svým soupeřem náskok alespoň dva body. Pokud je rozdíl mezi hráči menší než dva body, hra pokračuje, dokud některý z hráčů nedosáhne 21 bodů, čímž dosáhne vítězství.
Jak vyhrát zápas: Celou hru vyhrává hráč, který zvítězí ve třech setech (systém „nejlepší z 5“).

 

Fittsport_Ricochet